Dlaczego warto czytać dzieciom?

03 - 04 - 2017

To, że warto czytać, jest ogólnie dowiedzionym i przyjętym twierdzeniem, jednak wśród natłoku zajęć i technologii zapominamy jak istotne dla rozwoju dzieci jest czytanie. Przyjżyjmy się zatem największym korzyściom, jakie niesie ze sobą przybliżenie magicznego świata książki naszym pociechom.

2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena obchodzimy Międzynarodowy Dzień Czytania Dzieciom, którego misją jest przypomnienie, że czytanie wraz z maluchem to nie tylko dobry sposób na usypianie naszego smyka. To przede wszystkim czynność budująca silną wieź, bo jest to czas spędzony naprawdę razem. Wystarczy na chwilę odłożyć telefon i komputer, by dziecko słysząc Twój głos poczuło bliskość i emocjonalną więź, której tak potrzebuje. Wygospodarowanie nawet 20 minut może okazać się zbawienne i stać się małym, uroczym rytuałem.

W czasach, gdy kreatywność i niestandardowe myślenie są szczególnie cenione, czytanie to nieoceniony bodzieć dla młodego umysłu. Nic nie zastąpi wyobrażania sobie przedstawionych historii i ich bohaterów. Rozmawiajcie pomiędzy kolejnymi rozdziałami książki, wspólnie tworząc Waszą wizję przeczytanych zdarzeń i miejsc. To może być również świetna okazja dla dziecka na stworzenie inspirujących rysunków i prac związanych ze wspolnie poznanymi książkami!

Jak dowiedziono, wspólne czytanie bardzo korzystnie wpływa na szybszy rozwój intelektu naszej pociechy i kształtowanie kompetencji językowych. Dziecko śledząc wydarzania nie tylko kształtuje umiejętność rozpoznawania przyczyn i skutków, lecz także szybciej uczy się liter podążając za czytanym przez nas tekstem. Nauka czytania i pisania staje się dzięki temu łatwa i atrakcyjna, zwłaszcza gdy zaczniemy czytać na zmianę lub z podziałem na role.

Co więcej doskonałym sposobem na wspólnie spędzany czas są rozmowy o przeczytanym fragmencie tekstu. Pytając się naszego maluszka szczegóły historii bardziej go angażujemy i jednocześnie przyczyniamy się do ćwiczenia pamięci i koncentracji. Bajki dla młodszych dzieci bardzo często posiadają zabawne rymowane fragmenty, których wspólne uczenie się na pamięć może sprawić dużo frajdy i radości.

Najważniejszym chyba jednak atutem książek jest ich wartość edukacyjna – to z nich czerpiemy ogromną ilość wartościowej wiedzy o świecie, której ciężko szukać w telewizji, czy grach komputerowych. Wczesne kształtowanie nawyku czytania u naszego dziecka sprawi, że czerpanie nowych informacji i poszerzanie własnych zainteresowań stanie się dla niego prawdziwą przyjemnością. Dlatego mamy nadzieję, że wspólne literackie seanse na stałe stanie się częścią Waszego dnia. Czytajcie swoim pociechom!

Miałeś/aś już kontakt z naszym produktem? Zostaw swoją opinię
-to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże.
Promowane wpisy
Dlaczego warto czytać dzieciom?
03 - 04 - 2017
To, że warto czytać, jest ogólnie dowiedzionym i przyjętym twierdzeniem, jednak wśród natłoku zajęć i technologii...
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały?
21 - 02 - 2017
Bez żadnego rezultatu powtarzasz coś po kilka razy? W końcu podnosisz głos, ale często i to, zamiast skutkować wykonaniem...
Jeździk dla dzieci – sposób na rozwój przez zabawę!
24 - 11 - 2016
Jeździki dla dzieci, należą do jednych z najskuteczniejszych zabawek do nauki chodzenia dla niemowlaków. Rozwiją mięśnie...
Jak nauczyć dziecko sprzątać zabawki?
12 - 09 - 2016
Generalnie dzieci nie lubią po sobie sprzątać, a rodzice robią to za nie, żeby „było szybciej”. A to tu tkwi błąd...
Poznaj nas bliżej
90.000zadowolonych klientów
10 latdoświadczenia
180.000+ tysięcyzamówień
2 latagwarancji
365 dnina zwrot
Szybki kontaktmax 2h na odpowiedź

Zamówienia telefoniczne

+48 61 610 17 53

Bądź z nami w kontakcie

i dołącz do nas na:

Infolinia

Serdecznie zapraszamy do kontaktu pon - pt w godzinach 8:00-17:00.
Napisz na adres e-mail: sklep@hitcena.pl lub zadzwoń:

+48 61 610 17 53

Płatności obsługuje

DotPay.Pl metody płatności

Dostawę gwarantują

close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.