Jak przekonać dziecko, że odejście od ekranu to dobry pomysł?

14/03/2022
dodany przez John Doe

„Przestańcie już grać i idźcie pobawić się na zewnątrz.” ile razy już powtórzyliście swoim pociechom te słowa? Pewnie nie raz. A samo mówienie, że wyjście na dwór jest lepsze nie wystarczy, pamiętamy sami jak takie argumenty nie przemawiały do nas, gdy grało się na Pegasusie.

Dzieci nie potrzebują usłyszeć, że coś jest lepszego, dzieci potrzebują tego doświadczyć! Wszystko zależy od tego jak sami spędzamy czas - przecież nasze dzieci biorą przykład właśnie z Nas kochani rodzice. Jeśli sami w wolnym czasie przesiadujemy w domu oglądając co rusz kolejny odcinek serialu, czy też spędzamy go na plotkowaniu ze znajomymi na facebooku to podpowiadamy; na weekend wybierzcie się pod namiot!

Mieszczuchom może jednak nie podobać się ten pomysł, a bo wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, a poza tym w lesie nie ma sklepu ani galerii - spokojnie zawsze można kupić namiot i zacząć od przesiadywania na ogrodzie, balkonie czy podwórku.

Dla osób ceniących sobie czas proponujemy obiad zjeść na poduszce na balkonie w wiosenny dzień, niby nic a jednak słoneczko nas złapie, a i dzieci i my będziemy zarumienieni.

Sprawdziliśmy tą opcję z Naszymi pociechami i doradzamy JEST ŚWIETNA! Dzieci zaczęły same brać namiocik, zabawki prosząc o kanapki i soczek. I znikają na cały dzień.

DRODZY RODZICE! A więc pokażcie dzieciom, że warto, a w najbliższy weekend zaplanujcie wycieczkę do pobliskiego parku z koszykiem w ręku. Nawet się nie zorientujecie jak krótkie wypady na piknik zamienią się na ekscytujące wycieczki po lasach, łąkach i górach.

Ps. Poniżej propozycje Naszych produktów, które ułatwią Wam podróż z domu na świeże powietrze. Zapraszamy!

https://hitcena.pl/lato/2168-namiot-2-czesciowy-kropki.html

https://hitcena.pl/lato/narzedzia-ogrodowe-4szt-lopatki-grabki.html

https://hitcena.pl/lato/statek-piracki-dla-dzieci-do-piasku-i-wodu-plazowy.html

https://hitcena.pl/lato/luk-kusza-ze-strzalkami.html

https://hitcena.pl/sport-zdrowie/bramki-do-pilki-noznej-dla-dzieci-football-star-4-el.html

https://hitcena.pl/sport-zdrowie/deskorolka-fiszka.html

https://hitcena.pl/sport-zdrowie/rowerek-trojkolowy-psi-patrol-trike.html

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię