Kreatywne i Edukacyjne zabawki dla 3 latka - Jakie wybrać?

14/03/2022
dodany przez John Doe

Kreatywne i Edukacyjne zabawki dla 3 latka - Jakie wybrać?

 

Trzylatek świetnie chodzi na własnych nóżkach, co więcej już świetnie biega! Potrafi także dobrze zająć się sobą podczas zabawy zabawkami, ponieważ już od jakiegoś czasu nabrał pełnej samodzielności ruchowej.
Podczas zabawy na dworze towarzyszy mu zazwyczaj rowerek biegowy, a nie jak dotąd jeździk do odpychania nogami.
Trzyletnie dziecko jest gotowe na dużo intensywniejszy rozwój swojej motoryki i początek nauki nowych umiejętności. W tym okresie najlepiej zadbać o odpowiednie zabawki, które oprócz zabawy dostarczą maluchowi możliwość rozwoju.
Dobrym pomysłem jest zakup klocków magnetycznych lub tradycyjnych, koralików do nawlekania, czy też pomyśleć o kreatywnym zestawie konstrukcyjnym do tworzenia prostych rzeczy. Możemy zacząć od słomek konstrukcyjnych, następnie przejść na bardziej skomplikowane zestawy konstrukcyjne/ puzzle 3D, gdzie dziecko używa np. zabawkowego śrubokrętu czy wiertarki
Takie zabawki rozwijają zdolności manualne, przygotowują palce smyka do rysowania, pomogą także w nauce rozpoznawania kolorów oraz kolorów.

Jaką zabawkę można sprezentować dziecku w wieku 3 lat?

Kolejna świetną propozycją są kostki edukacyjne, sortery, puzzle, układanki guzikowe, dopasowywanki. Dziecko podczas takiej zabawy musi skupić się na czynności, która wykonuje, ćwiczy koordynację ruchową, ale również rozwija logiczne i przestrzenne myślenie, które jest istotnie ważne do późniejszego rozwoju.

Zabawa dla całej rodziny

Dobrym wyborem będą wszelkiego rodzaju proste gry edukacyjne, w które możecie zaangażować się całą rodziną. Idealne będą kręgle piankowe czy plastikowe, łowienie rybek, domino, krokodyl chory ząbek lub spadające małpki. Gry rodzinne to świetna alternatywa wspólnie spędzanego czasu z dzieckiem.
Wybór odpowiedniej zabawki dla 3 latka, jest niezwykle ważny, ponieważ poza frajdą i dobrą zabawą, wspomaga jego rozwój intelektualny i ruchowy.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię