Nauka przez zabawę – najlepsze zabawki wspomagające naukę

19/01/2023
dodany przez John Doe

Nauka przez zabawę – najlepsze zabawki wspomagające naukę

Zabawki edukacyjne są istotną częścią rozwoju każdego małego dziecka, o czym z pewnością wie każdy rodzic. Mogą pomóc stymulować ich kreatywność, uczyć nowych umiejętności i pobudzać naturalną ciekawość. Od zabawek edukacyjnych po zabawki manualne i Montessori— istnieje wiele możliwości dla rodziców szukających odpowiednich zabawek edukacyjnych dla swoich maluchów.

Każdy rodzaj zabawki ma swoje zalety, jeśli chodzi o pomoc dzieciom w nauce. Zabawki edukacyjne koncentrują się na nauczaniu określonych umiejętności, podczas gdy kreatywne pomagają dzieciom wyrazić siebie w zabawny sposób. Z drugiej strony zabawki manualne mogą pomóc w rozwijaniu umiejętności motorycznych, podczas gdy zabawki Montessori promują niezależną eksplorację, poznawcze korzyści z zabawy i rozwiązywanie problemów.

Co oznacza skrót STEM?

STEM to system który powstał w Stanach Zjednoczonych, którego główną ideą jest praktyka, doświadczenie i samodzielne rozwiązywanie problemów. Jest to interdyscyplinarne podejście do nauki poprzez zabawę i doświadczenie. To dosłownie połączenie rożnych dyscyplin w jednej zabawce, tak by dziecko wprowadzić w zagadnienia naukowe, poprzez zabawę.

Z angielskiego oznacza:

 S- Science (nauka)

 T - technology ( technologia)

 E - engineering (inżynieria)

 M - Mathematic ( matematyka)

System STEAM w dzisiejszym świecie to wyjście naprzód potrzebom dzieci w dostosowaniu się do szybko zmieniającego się świata , gdzie umiejętność kreatywnego podejścia do problemów jest najlepszą drogą ku karierze w życiu dorosłym.

Korzyści jakie płyną z nauki przez zabawę

Dzięki odpowiednie wybranym zabawkom dzieci lepiej się rozwijają, więcej się uczą oraz szybciej poznają świat. Nauka poprzez zabawę to najlepsza metoda, aby wspomóc rozwój dziecka, a jednocześnie miło spędzić wspólnie czas. Wybierając gry edukacyjne możemy bawić się razem z dzieckiem lub może ono grać wspólnie z rodzeństwem, a także kolegami. Dziecko nie tylko ma możliwość nauczenia się czegoś, ale także nawiązania bliższych relacji co jest niezwykle ważne. Zabawa łączy w sobie wiele procesów rozwojowych dziecka, dlatego należy ją pielęgnować i stworzyć odpowiednie warunki by każdy malec mógł w pełni zaistnieć. Kreatywne zabawki, w których dziecko musi coś ułożyć, skręcić, zaprojektować lub zwyczajnie samodzielnie stworzyć usprawniają rozwój dłoni, paluszków i motoryki małej.

Najlepsze zabawki edukacyjne wspomagające naukę

Jeżeli szukasz najlepszych zabawek edukacyjnych dla swojego dziecka to oprócz ciekawych gier edukacyjnych, zwróć uwagę na genialne rozwiązania pomocy dydaktycznej jakim są np. równoważnia-waga szalkowa do nauki ważenia, czy drewniane zabawki montessori do nauki liczenia. Ciekawym pomysłem są również wszelkiego rodzaju układanki liczbowe, geometryczne czy dopasowywanki.

Do nauki pisania i rysowania idealnie sprawdzą się tablice edukacyjne. To nie tylko zwykłe tablice magnetyczne, ścierne czy kredowe, ale także znikopisy, tablice magnetyczne lub projektory do rysowania. Niesłychana gratka dla każdego kilkulatka.

Dla najmłodszych dzieci doskonałą zabawką edukacyjną są kostki interaktywne i sortery- w takiej zabawce maluch ma mnóstwo możliwości zabawy, przez którą poznaje kształty, kolory, rozwija zdolności manualne i poznawcze. Często towarzyszą temu ciekawe melodie, dźwięki i odgłosy np. zwierząt czy pojazdów. Wszystko to wpływa na zmysły dziecka, stymulując słuch, wzrok i dotyk.

Wybór zabawek kreatywnych jest ogromny i bez problemu możemy je samodzielnie dobierać do wieku, płci i poznanych już umiejętności dziecka. Odpowiednio dobrane zabawki pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, dlatego warto zagłębić się w ten temat i wybierać z głową. Dla starszych dzieci również znajdą się niebanalne zabawki takie jak zestawy do uprawiania prawdziwych roślin, zestawy solarne, konstrukcyjne do samodzielnego złożenia modelu, stworzenia własnych bransoletek lub masy plastyczne. Wybór jest naprawdę duży, a dziecko z pewnością ucieszy się z takiego prezentu.

Wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich i bezpiecznych zabawek edukacyjnych dostosowanych do wieku i poziomu umiejętności dziecka

Żeby mieć pewność, że zabawka jest w pełni bezpieczna dla Twojego dziecka, wybieraj takie, które posiadają certyfikaty CE oraz EN71. Kupując w sklepie internetowym Hitcena.pl masz gwarancję, że zabawki nie tylko posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, ale także zostały wykonane z najwyższych jakości materiałów. Twoje dziecko może bez obaw bawić się i uczuć jednocześnie dzięki zabawkom marki MalPlay. Trwałe materiały zagwarantują niesamowitą zabawę przez wiele godzin.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię