Do darmowej wysyłki brakuje: 100,00 zł

Kiedy i jak zacząć naukę języków obcych z dziećmi?

05 - 08 - 2019

Znajomość języków obcych to z pewnością cenna umiejętność, która bardzo przydaje się zarówno w szkole jak i dorosłym życiu. Kiedy jednak należy zacząć naukę? Jakie techniki są najskuteczniejsze?

To, że warto znać jak najwięcej języków nie ulega wątpliwości. Rodzice i eksperci mają jednak często odmienne zdanie co do tego kiedy należy taką naukę podjąć. Rosnącą popularnością mogą się pochwalić szkoły oferujące zajęcia już dla mam w ciąży. Zajęcia te mają na celu przyzwyczajenie nienarodzonego dziecka do głosu matki mówiącej w innym języku i osłuchanie się z nowymi dźwiękami. I choć melodyka głosu mamy zawsze działa dobrze na dziecko, to nie przedstawiono dowodów na skuteczność takich technik w późniejszej nauce obcych języków.

Kiedy rozpocząć nauczanie języków obcych dzieci?

Już od najmłodszych lat dzieci przejawiają niezwykłą zdolność do przyswajania nowej wiedzy w tempie, któremu dorośli nie są w stanie dorównać. Dlatego wielu rodziców decyduje się na rozpoczęcie nauki nawet w etapie niemowlęcym. Specjaliści zalecają jednak działanie z rozwagą zwłaszcza, gdy chodzi o dzieci, u których mózg dopiero się kształtuje.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie kiedy zacząć taką naukę. Należy pamiętać, że dzieci uczą się języka ojczystego od urodzenia do pięciu lat, poznając cechujący go akcent, wymowę czy unikalną gramatykę. Dzieci, które wychowywane są od początku w rodzinie dwujęzycznej mają tendecje do posiadania mniejszego zasobu słów w obu językach. Dzieci takie często wolniej rozwijają się pod względem gramatycznym i często, nieświadome różnic mieszają słowa, rodzaje czy końcówki. Dzieje się tak głównie w przypadku, gdy dwujęzyczność jest stworzona sztucznie, czyli gdy drugi język nie jest językiem ojczystym żadnego z rodziców.

Nauka języka obcego dzieci - jak ją prowadzić?

Najlepszym sposobem na poznawanie obcych języków jest wprowadzenie nauki poprzez zabawę. Pomocne tu będą wszelkie książeczki czy zabawki edukacyjne, które w przystępny sposób pozwolą odkrywać podstawy wybranego przez nas języka. Doskonałym elementem wzmacniającym będą również bajki, piosenki czy nawet interaktywne gry, które swoją ciekawą i angażującą zawartością zachęcają dziecko do aktywnego zainteresowania się.

Wystarczy tylko 30 minut kontaktu z językiem dziennie, by zobaczyć pierwsze efekty. Można włączyć słuchowisko, bajkę czy piosenki w języku, którego dziecko zaczyna się uczyć lub pobawić się z dzieckiem interaktywną zabawką edukacyjną, która uczy danego języka. Obecnie mamy także swobodny dostęp do edukacyjnych programów telewizyjnych po angielsku. Ważne jest, aby dziecko systematyczne osłuchiwało się z językiem. Zawsze warto posiłkować się multimediami i uczyć się razem z małym uczniem.

Miałeś/aś już kontakt z naszym produktem? Zostaw swoją opinię
-to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże.
Promowane wpisy
Jeździk dla dzieci – sposób na rozwój przez zabawę!
18 - 09 - 2019
Jeździki dla dzieci, należą do jednych z najskuteczniejszych zabawek do nauki chodzenia dla niemowlaków. Rozwiją mięśnie...
Jak oswoić malucha z wodą?
12 - 06 - 2019
Patrząc na pogodę, która nam ostatnio towarzyszy postanowiliśmy trochę przybliżyć wam jak przyzwyczaić maluszka do...
Recenzje zabawek z naszego sklepu
Recenzje zabawek z naszego sklepu
04 - 06 - 2019
Jesteśmy z Kingą absolutnie zakochane z tym wózeczku. Jest idealny, zwrotny zapewniający godziny frajdy z jego użytkowania...
Załóż konto-> Złóż zamówienia-> Dodaj opinię-> Zyskaj 10pkt!
09 - 07 - 2019
Akcja promocyjna na cały lipiec! 1. Załóż konto w naszym sklepie  2. Złóż zamówienie 3. Dodaj opinię do każdego...
Poznaj nas bliżej
90.000zadowolonych klientów
10 latdoświadczenia
180.000+ tysięcyzamówień
2 latagwarancji
365 dnina zwrot
Szybki kontaktmax 2h na odpowiedź

Zamówienia telefoniczne

+48 61 666 47 32

Bądź z nami w kontakcie

i dołącz do nas na:

Infolinia

Serdecznie zapraszamy do kontaktu pon - pt w godzinach 8:00-16:00.
Napisz na adres e-mail: sklep@hitcena.pl lub zadzwoń:

+48 616 664 732

 

Płatności obsługujeDostawę gwarantują

close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.